Csajos oldal

Ide írhatod maximum 250 karakter hosszúságban a honlap leírását ill. szlogenjét. A leírás fontos a weboldal látogatottá tételében, ezért érdemes jól megszövegezni.

A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucerna széna is. Figyeljünk arra, hogy ne legyen vegyszeres! (Ez érvényes mindenfajta táplálékra, amit a deguknak adunk! A vegyszeres, permetezett zöldség kedvencünk pusztulását okozhatja.) A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.

Fontos a jó minőségű mageleség. A legoptimálisabb összetétel a rágcsálóeleség és a csincsillatáp egyenlő arányú keveréke. Ebből egyedenként egy jó marékkal adjunk naponta. Bár igencsak szereti, kiegészítésként ne adjunk plusz tökmagot, napraforgót, diót, vagy más olajos magvakat, mert ezek nemcsak erősen hizlalnak, de idővel májkárosodást is okozhatnak.
A táplálék összeállításánál nagyon fontos figyelembe vennünk, hogy a degu fokozottan hajlamos a cukorbetegségre. Ezért ne adjunk nekik cukrot tartalmazó élelmiszereket, kekszet, csokit, stb. Bánjunk óvatosan a gyümölcsökkel is, a nyers táplálék nagy részét inkább zöldségek alkossák. A gyökérzöldségekből kaphatnak szárítva is, imádják ropogtatni. Persze csemegeként néhanapján (mondjuk, hetente egyszer) meglephetjük őket egy-két szem mazsolával, egy kis dióval... A szárított almahéjat egyenesen imádják!
Az aranyszabály: hagyjuk ki a puffasztó hatású zöldségeket, gyümölcsöket (pl. kelkáposzta, karalábé, bab, banán, stb.). Vigyázat! A krumpli héja egyenesen mérgező a számukra!
Ún. egéritatóban kapjanak minden nap friss vizet, nagyon hamar megtanulnak inni belőle. A víz különösen fontos akkor, ha szoptatós nőstény van a háznál. Időnként (főleg a vitaminhiányos téli időszakban) feloldhatunk benne egy kis C-vitamint. Egy 50 mg-os tabletta egynegyedét törjük porrá, és szórjuk az itatóba.
Gyakori probléma, hogy kirágják az itató oldalát, ha elérik a rácson keresztül. Ezt úgy oldhatjuk meg, hogy a műanyag flakont kicseréljük üvegre (pl. a Theodora Quelle 3 dl-es üvegére pontosan rácsavarható az itató feje), a fennmaradó műanyag részt kis alumínium lemezkével védhetjük le, ezt tovább tart tönkretenniük.
A kalcium-utánpótlást egy darabka kifőzött és megszárított szépiával oldhatjuk meg, ebből mindig legyen a ketrecben. Az egyéb ásványi anyagokat a macskaalomból nyerhetik, legjobb a tiszta zeolit (pl. Bionex).

 

 

árs, pláne gyerekek mellé, lakótelepi lakásba.

         Megjelenésében első ránézésre nyúlhoz hasonlít, de kerekded füle van, mint a tengerimalacnak, szőre barnás-vadas, farka kb. 10 cm hosszú, végig szőrrel fedett. A megfogásnál feltétlenül szem előtt kell tartanunk azt, hogy a farkánál fogva semmilyen esetben nem szabad felemelni, mert az könnyen letörik, és ebben az esetben már csak az amputáció segíthet.

         Fiatal korában hamar megszelidül, nem harap. Csak abban az esetben tartsuk magányosan, egyedül, amennyiben minden nap legalább 1-2 órát tudunk vele foglalkozni. Ilyenkor célszerű kiengedni a lakásba – természetesen szigorúan csak felügyelet mellett –, hadd futkározzon. Ha magára hagyjuk, hamar elkanászodik, megrághatja a szőnyeget, a bútorokat, és a könyveket. Amennyiben tenyészteni is szeretnénk, akkor egy hímhez 2-3 nőstényt tegyünk, de ha nem hiányzik a gyermekáldás, akkor tartsunk két, még gyermekkorban összeszoktatott hímet.

         A degu mozgékony állat, ezért terráriumának mérete legalább 100x50x50 cm legyen. Alomként használjunk faforgácsot, ezen kívül a terráriumba tehetünk még be egy-két faágat is, amin előszeretettel élesítik fogaikat. A fogkoptatásra egyébként is nagy szükségük van. Jó szolgálatot tesz egy faodú is ahová kedvük szerint elbújhatnak, behúzódhatnak. Alapvetően nappali állat, ám éjszaka is motoszkál, ezért férőhelyét semmilyen esetre se tegyük a hálószobába. Táplálása rendkívül egyszerű: naponta adjunk az állatkereskedésekben kapható magkeveréket, amit egészítsünk ki zöldséggel, gyümölccsel, tavasszal szedhető tyúkhúrral, salátával, almával, körtével, magozott meggyel, cseresznyével, banánnal. Szereti a háztartási kekszet is. A kálcium szükséglet fedezésére időnként adhatunk neki egy kis szépiát is.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 51
Tegnapi: 11
Heti: 338
Havi: 528
Össz.: 292 818

Látogatottság növelés
Oldal: minden a deguról x)
Csajos oldal - © 2008 - 2024 - jejeje.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »